10 אטרקציות למשפחה בירושלים

ירושלים, ללא ספק מושכת אליה מאות אלפי אם לא מיליוני אנשים מידי שנה, בין אם אלו ישראלים או בין אם אלו תיירים המגיעים בחו”ל. העיר שהינה עיר כל כך מיוחדת יכולה להציע אטרקציות לכל הגילאים כאשר לילדים יש הרבה מה לעשות בעיר, בין אם אלו דברים היסטוריים ובין אם אלו דברים חדשים יותר שרק הופכים את העיר למיוחדת יותר. יש מספר אטרקציות מומלצות בעיר אליהן כדאי לקחת ילדים:

1. מוזיאון מגדל דוד: זהו מוזיאון לתולדות ירושלים. במוזיאון ניתן לראות, להרגיש ולחוש את קסם ההיסטוריה של ירושלים, שכן יש בו חשיפה לתרבויות העבר, ממלכות והדתות של העיר כאשר גולת הכותרת היא חיזיון אור קולי של הלילה.

2. מיני ישראל: אולי לא בדיוק בתוך ירושלים, אבל בדרך לירושלים בסמוך למחלף לטרון ניתן למצוא את הפארק בו מוצגים מיניאטורות של אתרים, מבנים ונופים שונים הקיימים בארץ. חוויה של ממש לכל המשפחה.

3. גן החיות התנ”כי: זהו גן חיות המשתרע על שטח של 250 דונם כאשר בגן יש שני מפלסים שונים בהם מוצגים בעלי החיים. הגן בנוי בצורה מעגלית, כל שניתן לראות את כל בעלי החיים הייחודיים לגן.

4. סגווי ירושלים: אם רוצים לצאת ולראות את ירושלים בדרך מיוחדת ניתן לעשות זאת באמצעות סגווי. ניתן לסייר בסמוך לעיר העתיקה, בטיילת ארמון הנציב ועוד.

5. גבעת התחמושת: פרט למוזיאון גבעת התחמושת, יש גם את פארק גבעת התחמושת בו יש פעילויות אתגריות שונות המתאימות לילדים כדוגמת גשר חבלים, אומגה ועוד.

6. מעלית הזמן: הזדמנות טובה ללמוד עוד קצת על ההיסטוריה של ירושלים בדרך מיוחדת באמצעות מסע מופלא אל ההיסטוריה של ירושלים על ידי מערכת מושבים הנעים על 6 צרים הגורמת להרגיש כאילו לוקחים חלק בהיסטוריה.

7. מוזיאון המדע: אי אפשר לתת ליל לבקר בירושלים בלי שיבקר במוזיאון המדע: במוזיאון יש מוצגים פעילים המזמינים את ההורים והילדים יחדיו ללמוד מהם ולהתפעל מהישגי ופלאי המדע השונים.

8. עיר דוד: בעיר דוד ניתן לסייר וללמוד על אתרים עם ערך היסטורי וחשוב לירושלים בכלל ולעם היהודי בפרט כדוגמת בריכת השילוח.

9. קו 99: למי שרוצה ללמוד כמה שיותר על העיר ולראות כמה שיותר אתרים מרכזיים בה מומלץ לעלות על קו 99 שגם מספק הסברים מודרכים על העיר באמצעות אוזניות וניתן גם תרגום לכמה שפות.

10. מוזיאון ישראל: מוזיאון ישראל הוא אחד המוזיאונים החשובים ביותר בישראל ובעולם כולו, והוא אוצר בתוכו חפצים היסטוריים רבים מכל העולם שעיקרם חפצי יהדות עתיקים. במוזיאון גם אגף ילדים.

תגובות

שתף אותנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *