10 המסעדות האתניות בירושלים

אחד מהסודות הכמוסים שהופכים את ירושלים לעיר המוצלחת שהיא אלו גם הערב רב של העדות שיש בעיר. בעיר חיות זו לצד זו מספר עדות כאשר חלק חיות זו לצד זו במשך מאות שנים כאשר חלק מהדברים היותר מרתקים אלו כמובן המאכלים האופייניים של העיר ירושלים. כיום, כל מי שמגיע לעיר יכול ליהנות מאותם מאכלים של כל העדות בעיר דרך שפע המסעדות הרב שיש לה להציע (ויש לא מעט כאלו). מסעדות רסות מציעות תפריט עשיר לקהל הלקוחות שלהם, התפריט מובנה ממנות עקריות, מנות ביניים, מנות ראשונות והכי חשוב מנות אחרונות וקינוחים.
אלו המסעדות המומלצות שבהן:

1. חצ'פוריה: זוהי בפועל מאפייה שנמצאת בלב ליבו של שוק מחנה יהודה. מדובר על מאפייה שאופה מאפים שאופייניים למטבח הגרוזיני ואין פעם שאי אפשר למצוא אותה לא מלאה עד אפס מקום.

2. טנדורי קוהינר: זוהי מסעדה המגישה מאכלים מהמטבח ההודי. המסעדה עצמה היא כשרה ונמצאת במלון קראון פלאזה והיא חלק מהרשת הארצית של טנדורי אותה מנהלת בהצלחה רבה רינה פושקרנה.

3. קובבה: לחובבי המטבח העיראקי והקובות, זוהי מסעדה ששווה לבקר בה. במסעדה מציעים לא מעט מנות של קובה שכל אחת פשוט יותר טובה מהשנייה.

4. דארנא: מסעדה בה מגישים מנות הלקוחות היישר מהמטבח המרוקאי. במסעדה מנסים לתת תחושה מרוקאית אוטנטית המתבטאת במנות, בעיצוב וגם בלבוש הצוות.

5. סימה: אחד ממוסדות הדגל הירושלמים בתחום הקולינריה שנחשבים לוותיקים ביותר. המנות המוגשות במטבח מאפיינות באופן כללי את המטבח הירושלמי כאשר המנה הנפוצה העיקרית איך לא היא המעורב הירושלמי.

6. מחניודה: מסעדת שף ירושלמית הסמוכה לשוק מחנה יהודה בה מוגש אוכל המבוסס על המטבח הישראלי מודרני.

7. רחמו: עוד אחת ממוסדות הדגל בתחום הקולינריה בירושלים. המסעדה נמצאת בסמוך לשוק מחנה יהודה ומגישים בה מאכלים שמוצאם במטבח העירקי.

8. גוליה: זוהי מסעדה בוכרית אותנטית בה מגישים אוכל הלקוח היישר מהמטבח הבוכרי. המסעדה נמצאת בגבעת שאול ואף הכלים שמגישים בהם את האוכל הם לפי המסורת הבוכרית.

9. לוצ'נה: למי שרוצה לטעום מטבח איטלקי בהשראה ירושלמית זה המקום.

10. קבלייר: מסעדת גורמה צרפתית הפועלת בעיר כבר למעלה מ-20 שנים. במסעדה מציעים אוכל איכותי היישר מהמטבח הצרפתי.

תגובות

שתף אותנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *