10 שיטות מוצלחות ללימודי אנגלית

שפת האנגלית היא השפה האוניברסלית של ימינו, בין אם תלכו למדינה דוברת אנגלית או בין אם תלכו למדינות הדוברות שפות אחרות תמיד המכנה המשותף יהיה השפה האנגלית, אך רבים הם הישראלים שבגיל מבוגר יחסית עדיין לא יודעים לדבר, לכתוב או לקרוא את השפה, מה עושים?

ובכן אין סיבה לדאגה, היום ניתן ללמוד את השפה בכל כך הרבה שיטות שונות ומגוונות שכל אחד יכול להשתלב וללמוד אותה ואלו הן השיטות:

  1. מורה פרטי – מורה פרטי לאנגלית היא אולי השיטה הכי טובה ללמוד אנגלית אבל גם עלולה להיות הכי יקרה, בעזרת מורה פרטי לאנגלית תתקדמו בקצב שלכם כאשר המורה שם דגש על הקשיים שלכם ומשפר את היכולות של הדיבור, הכתיבה והקריאה באופן אישי. כמובן ששיטה זו עלולה לקחת זמן רב יותר וכאשר עלות המורה הפרטי לשעת לימוד היא בסביבות 150-200 ₪ אתם עלולים לשלם ביוקר.
  2. קריאה של מגזינים מותאמים לגיל ורמה – במידה ויש לכם אנגלית ברמה בסיסית בלבד תוכלו להירשם למנוי חודשי של מגזינים ללימוד אנגלית בעלות של כמה עשרות שקלים בחודש בלבד, אותם מגזינים משתנים בין גיל לגיל ובין קהל היעד השונה ובעזרת כך התוכן שמשתנה גם הוא גורם לקורא עניין ומצליח למשוך אותו לקרוא עוד ועוד. מחקרים רבים הראו כי קריאה ממושכת של שפה כזו או אחרת גורמת לקוראים לשפר את אוצר המילים שלהם, לשפר את הדקדוק, לשפר את הכתיבה ואת הדיבור של השפה. חברת ג'רוזלם פוסט לייט היא החברה המובילה בתחום זה בארץ ,באתר החברה תוכלו למצוא את כל המגזינים שהם מציעים ללימוד אנגלית בישראל. https://www.jpostlite.co.il/
  3. בתי ספר לשפות – בתי ספר לשפות הם השיטה המועדפת על רבים, התחושה של מסגרת למידה עם כיתת לימוד מסודרת ותכנית לימודים מצליחה לגרום לאנשים להאמין שהם יתמידו ויצליחו ללמוד את השפה.
  4. תוכנות מחשב – עולם המחשוב והאינטרנט מתקדם וככל שהוא מתקדם צצים גם יותר פתרונות בתחומים של למידה, כיום ישנן כמה תוכנות שונות המציעות ללמוד אנגלית באמצעותן, בעיקר מה שהן עושות זה ללמד אתכם אוצר מילים גדול ועשיר ואחר כך לבחון אתכם על כך בשלבים, כאשר עד שאתם לא עוברים את המבחן בהצלחה אתם לא עוברים שלב.
  5. טלפון בשעות הפנאי – שיטה מאד נחמדה ודי חדשה היא שיטת השיחה עם מורה דרך הטלפון בשעות הפנאי, בשיטה זו תוכלו לשוחח עם מורה בכל רגע פנוי שיש לכם, בין אם זה בפקקים בדרך לעבודה או בין אם זה בזמן שאתם מחכים לאסוף את הילדים מחוץ לחוג. בשיטה זו המורה ישוחח אתכם ויתקן אתכם כשצריך, יוסיף לכם אוצר מילים גדול יותר ויקנה לכם בטחון בדיבור השפה.
  6. סרטי די. וי. די – סרטוני די. וי. די לטלוויזיה וגם למערכות שמע הם שיטה מאד ישנה שעוד הייתה פעם בקלטות, בצורה זו תוכלו להאזין או לצפות במנחה שמלמד אתכם את שפת האנגלית לפי שלבים, בשיטה זו תעשירו את אוצר המילים שלכם, תלמדו לאיית נכון ותשמעו בעיקר הרבה הנחיות באנגלית שיסייעו לכם לקלוט ולהבין טוב יותר את השפה.
  7. מאגרי אוצר מילים לפי רמה – ברשת האינטרנט תוכלו למצוא הרבה מאד מאגרי אוצר מילים לפי רמה, אם תשננו אותם כל יום ויום ותצליחו לזכור הכל אתם תשפרו את האנגלית שלכם בצורה מופלאה.
  8. חבר ברשת – ישנם היום המון כלים אינטרנטיים לתקשר עם אנשים בכל העולם, תוכלו למצוא באמצעות, פייסבוק, סקייפ, או כל כלי כזה או אחר לתקשור חבר רשת שיהיה מוכן ללמד אתכם אנגלית.
  9. ספרי לימוד – שיטת הלימוד הישנה והוותיקה ביותר היא באמצעות ספרים, קיימים אין ספור ספרי לימוד של השפה האנגלית, מצאו אחד שממש מדבר אליכם והחלו לקרוא אותו.
  10. שילוב של כמה שיטות – שילוב של כמה מהשיטות שהוזכרו כאן יחדיו יכול לסייע לשיפור הלמידה ובכך לזרז את ההבנה והשליטה שלכם בשפה.

תגובות

שתף אותנו

Updated: 9 בנובמבר 2015 — 11:50 am

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *