10 טיפים לטסים לחו"ל

חופשה בחו"ל הייתה ותמיד תישאר המתכון האולטימטיבי להירגע ולשכוח מכל הצרות לפרק זמן מסויים. כל אחד מאיתנו חלם, חולם, ויחלום על החופשה השנתית המשפחתית או הזוגית שלו בחו"ל, על מנת שיוכל לנקות את הראש קצת מחיי השיגרה היומיומית, ולהינות קצת מאסקפיזם בניחוח אירופאי/ דרום אמריקאי.  אנו בטוחים שדאגתם למסלול, ולבתי המלון, והכל כבר מאורגן ומסודר אצליכם על מנת שתוכלו להינות כמו שצריך. אך במקרים רבים- ההתארגנות טרם ההגעה לחו"ל היא הכרחית ומשמעותית אפילו עוד יותר, ויכולה לקבוע את המשך הטיול שלהם- לטוב או לרע. במיוחד לשם כך, הכנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את זמן ההתארגנות ועד ההגעה ליעד- בהצלחה. כל מה שנותר יהיה לכם לעשות- זה רק להינות.

 

הקדימו יציאתכם לנמל התעופה. רשות שדות התעופה ממליצה להגיע לנמל התעופה בן-גוריון 3 שעות לפני הטיסה. כדאי לקבל את ההנחיה זו. מוטב לחכות בטרמינל החדש מאשר לאחר לטיסה. חברות התעופה מקפידות על מועדי ההמראה, ואיחור עלול להשאיר אתכם בארץ.

עדיף להגיע לנמל התעופה בתחבורה ציבורית. מגרשי החניה בנתב"ג גדולים, ומשך הזמן הדרוש להגיע מהם עד לשער נמל התעופה הוא ארוך. לכן, עדיף להגיע לחזית הטרמינל בתחבורה ציבורית, או לחלופין עם בן משפחה או חבר,על מנת לחסוך בזמן.

שימו לב לגודל המטען שלכם. בטיסה לחו"ל שולחים מזוודה או שתיים לבטן המטוס. משקל המטען המותר בטיסה מותנה בכרטיס הטיסה ובמחלקה שבה טסים. כך, לדוגמה, הטסים במחלקת תיירים של חברת אל-על לאירופה רשאים לשלוח לתא המטען כבודה במשקל של 20 ק"ג לכל היותר. בטיסות טרנסאטלנטיות, מוגבלת הכבודה במחלקת תיירים ל-2 יחידות מטען במשקל של 32 ק"ג לכל יחידה, לכל היותר.

שבו במושב המעבר בטיסות ארוכות. אם אתם יושבים ליד החלון או במושב האמצעי, תתקשו לטפס מעל נוסע זר היושב לידכם וישן עמוקות אם תרצו לצאת לרגע ממקום מושבכם. הבעיה חמורה בעיקר כאשר הנוסע לפניכם היטה את גב המושב לאחור.

הזיזו את עצמכם במהלך הטיסה. אם אתם נוסעים בטיסה ארוכה, קומו מדי פעם ולכו לאורך המעבר. ישיבה ארוכה במטוס ללא תנועה היא מסוכנת, מחשש להיווצרות קרישי דם.

חשבו את זמן החזרה מיעד הטיסה לנמל התעופה. לקראת הטיסה הביתה מערים גדולות, כגון פריז או לונדון, חישוב הזמן הדרוש לנסיעה לנמל התעופה צריך להיעשות בצורה המחמירה ביותר. אם במלון אומרים לכם שהנסיעה נמשכת חצי שעה, הכפילו את הזמן. הפקקים בדרכים המובילות לנמלי התעופה הגדולים הם תופעה מקובלת כמעט בכל שעות היום. במקומות שבהם יש רכבת מהירה, כמו בלונדון, זו הדרך המועדפת להגיע ממרכז העיר לנמל התעופה.

בידקו מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה. לפני שאתם יוצאים לנמל התעופה בדרככם חזרה לארץ, בידקו מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה. בנמלי התעופה הגדולים באירופה ובארה"ב יש כמה טרמינלים. מספר הטרמינל ממנו ממריאה טיסתכם רשום בכרטיס הטיסה. גם לאחר שהגעתם לטרמינל הנכון, בידקו מאיזה שער יוצאת הטיסה. לפעמים מדובר בשערים מרוחקים, שההליכה אליהם ארוכה למדי, בעיקר עם מזוודות.

דרכון הטיסה – במקרה של אובדן או גניבת הדרכון, יש לגשת לתחנת המשטרה המקומית בחו"ל, לדווח על המקרה ולקבל אישור משטרה על האובדן או גניבת הדרכון. עם אישור זה יש לגשת לנציגות הישראלית הקרובה ולבקש שתנפיק עבורך מסמך נסיעה חלופי שישמש כדרכון.

ביטוח נסיעות לחו"ל– נוסעים לחופשה בקלאב עם הילדים? נוסעים לטיול תרמילאים? מתכוונים לטייל במוזיאונים ואתרים באירופה? לא משנה לאן נוסעים – חשוב להיות מוגנים בצורה המקיפה והמתאימה ביותר לאופי הנסיעה.ביטוח נסיעות לחול ולמה הכוונה? ביטוח נסיעות לחו"ל מעניק כיסוי במקרה של אירועים שונים שקרו בחו"ל. למשל: כיסוי ההוצאות הרפואיות במקרה של אשפוז בבית חולים בחו"ל, כיסוי הוצאות עבור טיפול חירום בשיניים, כיסוי הוצאות במקרה של גניבת ואובדן המטען, ביטול הנסיעה, הטסה רפואית לישראל ועוד מקרים רבים.

תגובות

שתף אותנו

Updated: 5 במרץ 2015 — 2:34 pm

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *