כל מה שתרצו לדעת על טיולי מערות בישראל

בארצנו הקטנה שוכנות לא מעט מערות מסתוריות שמזמינות לבקר בהן. טיול מערות הוא אפשרות מהנה לחוויה משפחתית או קבוצתית, לטיול גיבוש לעובדים ואפילו לבילוי עם החבר'ה מהצבא בסוף השבוע. מערות רבות לא דורשות הליכה מרובה כדי להגיע אליהן, ומשלבות מסלול שנעים ללכת בו ומתאים לכולם. הגיע הזמן לגלות את נפלאות המסתורין של המערות.

איזו מערה מתאימה לכם?

גם בימי הקיץ החמים, המערות נותרות קרירות ומאפשרות חוויה מרתקת ומגוונת. ישנן מערות שדורשות מעט הליכה לפני הכניסה למערה, אליהן מומלץ להגיע בימים חמים פחות, או מצוידים בכובע ובבקבוק מים. לטיול  עם ילדים קטנים או לחוויית יום כיף לעובדים, מומלץ לבחור במערה שמסלול ההליכה אליה ובתוכה קל ומוצל. כל מערה מסתירה בתוכה את סודותיה: עטפלים חגים מעל, נטיפים קסומים או מאגר מים מפכפכים. אספנו עבורכם שלוש מערות ייחודיות, שכל אחת מהן נותנת מענה לטיול מרגש, נעים ומיוחד!

מערת התאומים

במערב הרי ירושלים תמצאו מערה מרתקת, בתוכה חיה קהילת עטלפים מרשימה. הגישה למערה נוחה, כך שהיא מתאימה גם למשפחות עם ילדים, סבא וסבתא (אך לא לעגלות), או לצוות עובדים או חברים שרוצים לפגוש את הטבע מקרוב ללא הליכה ארוכה. רוב המסלול מוצל לכן מתאים גם לימי הקיץ, ובתוך המערה קריר ונעים. הצטיידו בפנסים, כי העטלפים חיים בחושך מוחלט! בין נובמבר למרץ המערה סגורה כדי לא להפריע לתרדמת החורף של העטלפים.

מערות בין גוברין

גן לאומי בית גוברין נמצא בשפלת יהודה. האזור כולו הוא עיר מרתקת שעברה תהפוכות רבות, החל מהתבצרותו של המלך רחבעם באזור עד הכיבושים שידעה בתקופה החשמונאית ובתקופה הרומית. בגן ובסביבתו נחצבו עשרות מערות שכל אחת מהן מפותלת ומרשימה. כדי לגלות את האזור העוצמתי אנו ממליצים להגיע לפחות לחצי יום, להצטייד במים ובהגנה מהשמש, ולהתהלך ממערה למערה. רצוי לא להגיע בשיא הקיץ, שכן המסלול מחוץ למערות אינו מוצל, אם כי בתוכן קריר ונעים. תוכלו לשהות בתוך האולמות המרשימים, לגלות מעברים מיוחדים ופתחים מסתוריים, ממש כמו במבוך, ולאחר מכן לצאת לתצפית המרגשת שפונה לכל אזור השפלה.

בריכת הקשתות

הביקור במערה זו מתאים למי שפחות מעוניין בטיול רגלי בטבע, אך מחפש אטרקציה מיוחדת. הבריכה ברמלה היא פיסה היסטורית השוכנת מתחת לאדמה. לאחר ירידה במדרגות תוכלו לשוט בסירה בין העמודים והקשתות העתיקות, ולהירגע יחד באווירה מסתורית באוויר הקריר, במיוחד כאשר השמש בחוץ קופחת.

מרחבי הרשת:
הרבלייף – חיים טבעיים יותר
מארק היוז – מייסד הרבלייף
הרבלייף תעניק חסות לספורטאים מצטיינים
הרבלייף מציגה: אבקת חלבון למגזר הדתי
הרבלייף – הסטוריה ותרומה לקהילה

תגובות

שתף אותנו

Updated: 18 באוגוסט 2019 — 5:05 pm

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *